2011

PUBLIKOS APDOVANOJIMAS

Magnus Gertten filmas „Rolling Like a Stone“

231

Filmas įtaigiai ir be galo šiltai pasakoja apie žmones, kurių tapatybė formavosi 7-ame dešimtmetyje ir buvo stipriai veikiami to meto roko muzikos. Filmo herojai – „The Rolling Stones“ grupės vaikinų bendraamžiai, buvę Švedijos pop grupių muzikantai, jų gerbėjos. Kaip jie gyvena dabar, praėjus 40 metų nuo ano pašėlusio laiko? Ar bėgant metams jie susitaikė su senstančio žmogaus kasdienybe, vienatve, praradimais? Filmas suvertas iš nuoširdžiai papasakotų prisiminimų, svajonių, sapnų, laiškų ir dienoraščių fragmentų, archyvinių dokumentinių kadrų, nuotraukų. „Silverdocs“ festivalyje (JAV) šis filmas buvo pripažintas geriausiu dokumentiniu filmu apie muziką.

GERIAUSIAS FILMAS

Jan Tenhaven filmas „Rudens auksas“

0x6866315F54F6AD1F8E18AE0EFE478C79

Daugelyje šalių žiūrovų simpatijos prizus pelnęs filmas, kurio herojai – penki garbaus amžiaus lengvaatlečiai, besiruošiantys Pasaulio lengvosios atletikos veteranų čempionatui.

DAUGIAUSIAI KOMISIJOS BALSŲ SURINKĘ FILMAI

Boris Garet filmas „Žmonės, kuriais galėjau būti, o gal esu“

9781593_300x300

Mobiliuoju telefonu nufilmuoto filmo veiksmas prasideda nuo labai paprasto klausimo: kas atsitinka patekus į visiškai nepažįstamo žmogaus gyvenimą? Režisierius Londono gatvėse kalbina tris pagrindinius filmo herojus: vyro ieškančią gražuolę brazilę, vardu Sandrina, elgeta narkomaną Steve‘ą ir jo merginą Precious, poetę ir dainininkę. Filmas neturi scenarijaus – tai, kas iš pradžių atrodė tik miglota idėja, palaipsniui tapo sudėtingu procesu, privertusiu režisierių suabejoti savo paties vaidmeniu šiame filme. Galiausiai jis įsimyli gražuolę Sandriną ir iš objektyvaus stebėtojo virsta savo paties filmo dalyviu.

Martino Scorsese‘s filmas „Nėra kelio namo“

martin-scorsese_612x380_1

Tai muzikinis filmas, kurio pavadinimą – „Nėra kelio namo“ (No Direction Home) – režisierius pasiskolino iš Bobo Dylano dainos „Like a Rolling Stone“ priedainio. Grammy, Emmy ir kitus prestižinius apdovanojimus pelnęs garsaus režisieriaus filmas pasakoja apie žinomo dainininko – roko ir bliuzo legendos Bobo Dylano gyvenimą, jo milžinišką įtaką XX amžiaus Amerikos pop muzikai ir kultūrai.