2012

PUBLIKOS APDOVANOJIMAS

Matt Sweetwood filmas „Alaus šalis“

MattSweetwoodheadshot

Tai – šmaikšti istorija, pasakojanti apie kelionę po Vokietijos regionus ir užsieniečiams sunkiai suprantamą šalies įvairiaspalvę alaus kultūrą, tradicijas ir papročius.

GERIAUSIAS FILMAS

Laurent Chevalier filmas „Džembė meistras“

w240

Filmas pasakoja apie vieną talentingiausių afrikietiškų būgnų, vadinamų djembe, meistrų Mamady Keita ir jo kelionę į tėvynę Gvinėją, kurioje herojus išmoko šio amato. Istorijoje puikiai atsiskleidžia su niekuo nesulyginama herojaus meilė muzikai, kūrybai ir savojo krašto žmonėms.

Laurent Chevalier: „Filmas pelnė IDFA apdovanojimą jau po daugybės kitų tarptautinių prizų, gautų Europoje ir už jos ribų. Gavus pripažinimą viename didžiausių pasaulio dokumentikos festivalių – IDFA, filmas iškeliavo į Ameriką ir buvo rodomas Niujorke esančiame kino teatre. Vieno seanso metu šį filmą pamatė ypatingas žiūrovas – pasaulinio garso režisierius Martin Scorcese. Praėjus keletui metų Scorsese panoro iš manęs nusipirkti filmo „Džembė meistras“dalį savo naujajam kūriniui „Niujorko gaujos“. Šis pavyzdys įrodo, jog kartais dokumentiniai filmai gali būti daug vertingesni už pačias pelningiausias vaidybines istorijas“.

ORGANIZATORIŲ FAVORITAS

Andreas Voigt filmas „Ponas Berhmanas – gyvenimas, svajonės ir mirtis“

andreas-voigt-bild3-kleiner

Senelių namų koridoriais klaidžiojantis ponas Džosefas Berhmanas pasakoja spalvingą savo gyvenimo istoriją. Jis – Latvijos žydas. Jaunystėje mokėsi Kembridže, tačiau, 1939 m. grįžęs vasaros atostogoms namo į Vokietiją, yra priverstas nutraukti mokslus dėl prasidėjusio karo. 1941 m. vokiečiai visą herojaus šeimą ištremia į getą – Džosefui tenka dirbti Gestapui valant batus ir mašinas. Pasibaigus karui Džosefas įsidarbina Amerikos slaptosiose tarnybose, o po poros dešimtmečių grįžta į Angliją ir pradeda naują gyvenimą kaip aktorius. „Konsentracijos stovykla man buvo geriausia dramos mokykla“, – su kartėliu lūpose tvirtina ponas Berhmanas. Vis tik, nepaisant daugybės svajonių ir lūkesčių, nuotykingas gyvenimas ilgainiui lieka užnugary, dabartis tampa slogi, o istorijos pasakotojas – ligotas ir vienišas.