2013

PUBLIKOS APDOVANOJIMAS

Inese Klava ir Ivars Zviedris filmas “Dokumentininkas“

Ragelis_diskusija_0013(2) ivars_zviedris_01

Inta – šiurkšti stačiokė, pati sau gyvenanti slėpiningo raisto pakraštyje. Vieną dieną jos vienatvę sutrikdo kino dokumentininkas. Jo akimis, Inta būtų puiki jo filmo herojė, tačiau atsiskyrėlė veikiau prakeiks įkyrųjį įsibrovėlį nei leisis filmuojama. Galų gale filmo kūrėjui pavyksta sušvelninti Intos širdį… bent jau tam, kad netrukus ją ir vėl sudaužytų.

GERIAUSIAS FILMAS

Oksanos Burajos filmas LIZA, NAMO!

566a85

Liza, namo!“ pasakoja apie dramatišką, vaikiškas svajones gniuždantį konfliktą tarp mažametės Lizos ir artimiausių suaugusiųjų pasaulių. Niūri kasdienybė dažnai išveja Lizą iš namų. „Kodėl nuolat bėgi? Ko tau trūksta?“, – klausia mergaitės mama, nesuprantanti Lizos ketinimų gyventi gražesniame, šviesesniame pasaulyje. Filmas sukurtas bendradarbiaujant Lietuvos ir Estijos kinematografininkams

GERIAUSIAS FILMAS, ANTROJI VIETA

Henry Corra juosta “Atsisveikinimas su Holivudu“

MV5BMTg2MDM3MjE0Nl5BMl5BanBnXkFtZTcwMTEwMTgyMQ@@._V1_UY317_CR28,0,214,317_AL_

Tai neabejotinai vienas iš labiausiai intriguojančių ir kontraversiškų šių metų EDOX filmų, pasakojantis apie niekada prieš tai dar nematytą meilės istoriją. Regina Diana Nicholson – vėžiu serganti 17-metė, kurios troškimas gyventi ir kurti veda į gilius, meilės kupinus santykius su 55-mečiu kino režisieriumi Henry Corra. Rizikuodama viskuo ką turi, ji kovoja už gyvenimą, meną ir meilę, kurią pasirinko.
Iškilus klausimui dėl Henry ir Reginos santykių etiškumo režisierius perdavė, dabar jau ramybėje besiilsinčios, Reginos žodžius: “Pasakyk jiems, kad aš tavo mirusi nekalta nuotaka VISAM LAIKUI, o mūsų filmas yra nepriekaištingai sukurtas meilės vaisius.“

SPECIALUSIS PRIZAS

Jon Alpert filmas “Surinkimas“

AIraq 077

Tai dokumentinis filmas apie New York’o benamius – vyrus ir moteris, kurių pragyvenimo šaltinis, tai butelių ir skardinių, surinktų iš šalikelėse stovinčių šiukšliadėžių, pridavimas. Kiekvienam yra tekę matyti tokius žmones, besirausiančius šiukšlėse, tačiau ne visiems yra žinoma su kokiais iššūkiais šiems žmonėms tenka susidurti kasdieną. Šis filmas – netikėtas ir intymus žvilgsnis į postindustrinius „rinkėjus“, gyvenančius visuomenės pakraštyje.