2014

PUBLIKOS APDOVANOJIMAS

Monos Friis Bertheussen filmas „Dvynukės“

8523932_300x300

Publiką sužavėjusioje juostoje pasakojama apie prieš dešimtmetį viename Kinijos kaime rastas naujagimes dvynukes, kurias likimas nubloškė į skirtingus pasaulio galus: vieną jų įsivaikino amerikiečių šeima, kitą – norvegų. Kelerius metus nei viena šeima nenutuokė apie tai, kad esama sesers dvynės. Galbūt jų ryšys taip ir būtų likęs paslaptimi, bet viskas susiklosto kitaip: po aštuonerių metų Norvegijoje pagaliau įvyksta dvynukių susitikimas.

GERIAUSIAS FILMAS

Manuelio Abramovichiaus filmas „Karalienė“

34781_normal

Pagrindinė filmo veikėja – mergaitė vardu Memi, privalanti paklusti tėvų spaudimui ir žūtbūt tapti savo miestelio karnavalo karaliene. Juostoje mėginama išryškinti auką, slypinčią už grožio, tradicijos reikalavimus, slypinčius už pompastiško reginio, skausmą ir vienatvę, glūdinčius už šventinio šurmulio.

VYGA, APDOVANOJIMAS SKIRTAS VYTAUTUI IR GALINAI GERMANAVIČIAMS ATMINTI

Pagerbiant tragiškai žuvusius Anykščių teatro režisierius Vytautą ir Galiną Germanavičius, buvo įsteigtas naujas, ateityje tradiciniu tapsiantis prizas „už prikeliantį žvilgsnį“.

Carlo Zoratti filmas „Ypatingas poreikis“

Unknown

Filme vaizduojama, kaip du bičiuliai nusprendžia savo draugui Enea, turinčiam autistinių sutrikimų ir niekad neturėjusiam lytinių santykių, padovanoti sekso seansą. Negalėdami įgyvendinti šios idėjos Italijoje, jie išsiruošia į liberalesnes šalis. Tačiau kelionė, kurios pirminis tikslas buvo seksas, netrukus virsta kelione po vidinį Enea pasaulį, pakeisiančia visos trijulės įsivaizdavimą apie meilę, draugystę ir laisvę