2015

PUBLIKOS APDOVANOJIMAS

Magnus Gertten filmas „Kiekvienas veidas turi vardą“

231

Dokumentinė juosta pasakoja istoriją apie buvusius karo belaisvius, kurie praėjus 70-čiai metų po karo, pirmąkart gyvenime stebi filmuotą medžiagą ir joje aptinka save. Žmonės dar kartą išgyvena tą neeilinę dieną, kai iš Vokietijos koncentracijos stovyklos keltas juos atplukdė į pažadėtąją žemę, Švediją. Žiūrovai šį filmą įvertino aukščiausiais balais, skirdami net 4,88 taškus iš 5 galimų.

GERIAUSIAS LIETUVIŠKAS DOKUMENTINIS FILMAS

Audriaus Stonio filmas „Avinėlio vartai“

9786d6238f3a3930ba01e902945764378d5ef698

„Šiuo filmu norėjome priartėti prie Krikšto ištakų, nufilmuoti Jordano upės vandenis, į kuriuos, rodydamas mums kelią, prieš du tūkstančius metų paniro Jėzus Kristus, parodyti ankstyvųjų krikščionybės krikštyklų akmenis, kuriuos lietė pirmųjų krikščionių rankos. Norėjome suvokti ir užfiksuoti dabar, kiekvieną dieną Krikšte vykstantį mirties ir atgimimo Kristuje stebuklą. Kalbėti apie visa apimančią ir pakeičiančią sielos ir kūno transformaciją“, – sako režisierius Audrius Stonys.

VYGA, APDOVANOJIMAS SKIRTAS VYTAUTUI IR GALINAI GERMANAVIČIAMS ATMINTI

Lino Mikutos filmas „Pakeleiviai“

LinasMIkuta_foto_maza-290x185

Trys sušalę tranzuotojai, stovintys ant kelio gruodžio mėnesį, atskleidžia po nedidelę savo sielos kertelę vairuotojui, paėmusiam juos pavėžėti. Dalindamiesi savo istorijomis ir mintimis jie atveria savo gyvenimus, nors vienas kito nepažįsta ir, galbūt, niekada nesusitiks. Viskas, kas juos jungia – tai ta pati mašina, tas pats vairuotojas ir tas pats kelias, kuriuo jie visi keliauja…